Z wiekiem metabolizm spowalnia. Nasze ciało zmienia się, dlatego chcąc utrzymać zgrabną sylwetkę musimy dużo bardziej o nią dbać. Wiąże się to ze zmianą nawyków żywieniowych oraz wysiłkiem fizycznym. Jeśli marzysz o idealnej figurze i zdecydowałaś się na stosowanie diety, musisz pamiętać, że odchudzanie to ciężka pracą, którą trzeba wykonywać sumiennie. Niestety nie obejdzie się także bez wyrzeczeń.
Zmniejsz ilość spożywanych kalorii
Odchudzając się ważne jest ograniczenie ilości jedzenia. Kiedy ustalony zostanie deficyt kaloryczny należy uwzględnić sylwetkę. Jeśli nie mamy do zrzucenia zbyt wielu kilogramów, tym mniejszy powinien być deficyt kaloryczny; natomiast jeśli musimy pozbyć się sporej ilości tłuszczu, tym deficyt powinien być większy. Nie może on jednak przekraczać 1000 kcal na dobę.
Ogranicz węglowodany
Błędem, który często popełniają osoby będące na diecie jest zupełne zrezygnowanie z węglowodanów. Nie jest wskazane, by jeść często białe pieczywo, czy makarony, natomiast nie ma konieczności wykluczenia ich całkowicie z jadłospisu. Zalecane jest pieczywo pełnoziarniste. Jest ono źródłem energii, dlatego po zjedzeniu takiego posiłku czujemy się najedzeni.
Brak wysiłku fizycznego
Niestety, sama dieta nie wystarczy, by nasze ciało wyglądało pięknie i zdrowo. Aby taki efekt uzyskać wskazana jest aktywność fizyczna, o której bardzo często zapominamy. Wysiłek powinien być obecny w naszym życiu, a szczególnie u osoby, która się odchudza. Za sprawą ćwiczeń przyspiesza się nasz metabolizm, a ciało staje się jędrne.
Koniec z podjadaniem
Będąc na diecie musisz zapomnieć o pobłażliwości względem samej siebie, Niestety o jedno ciastko za dużo i efekt, na który pracowałaś zniknie w mgnieniu oka. Takie podejście do diety sprawia, że nie przynosi ona rezultatów. Przymykanie oka na to, co jemy prowadzi do tego, że rezygnujemy z diety.
Sen ma znaczenie
Sen wpływa na regenerację naszego organizmu, odporność oraz układ hormonalny. Kiedy jesteśmy niewyspani, w organizmie dochodzi do zmian w wydzielaniu hormonów. Chodzi o leptynę odpowiedzialną za hamowanie apetytu oraz grelinę, która odpowiada za podwyższenie apetytu. Niestety, dlatego gdy nie śpimy, we krwi spada poziom leptyny i zwiększa się poziom greliny. Zjawisko to powoduje, że mamy wzmożony apetyt, a nasz organizm domaga się, by go zaspokoić.