Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego od najmłodszych lat?
Nauka i edukacja

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego od najmłodszych lat?

Nigdy nie jest za wcześnie, by rozpocząć naukę języka angielskiego. Wspomaga prawidłowy rozwój, poprawia umiejętności poznawcze i społeczne. Sprawdź, dlaczego warto zapisać malucha na zajęcia z angielskiego!

Trening mózgu

Dzieci, które uczą się języka obcego przed ukończeniem piątego roku życia, korzystają z tej samej części mózgu, co przy nauce języka ojczystego. Nie hamuje ich również strach przed popełnianiem błędów, co czasami stanowi przeszkodę w starszym wieku. Ponadto nauka języka ma bezpośredni i pozytywny związek z rozwojem poznawczym. Poprawia także umiejętności rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia i słuchania. Wpływa też pozytywnie na pamięć, koncentrację i kreatywność.

Dziecko wchłania nowe informacje jak gąbka. Często nieświadomie uczy się tekstów piosenek, rytmów i melodii. Łatwiej przyswaja również prawidłowy akcent i zasady gramatyki.

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego od najmłodszych lat?

Szybsza nauka języków obcych

Dzieci myślą prościej niż dorośli. Używają prostszych struktur zdań i mniejszej liczby słów, dzięki czemu mogą łatwiej przyswoić podstawy angielskiego. Maluchy lubią odkrywać nowe rzeczy, ale nauka nowego języka sprawia im szczególną radość. Dodatkowo zwiększa ich pewność siebie i zachęca do pogłębiania wiedzy w różnych obszarach. 

Dzieci zawsze naśladują to, co słyszą i są w tym zaskakująco dobre! Wychwytują nawet niewielkie różnice w brzmieniu i dźwięku. Ich wrażliwe uszy pomagają wychwycić i powielić dźwięki, które sprawiają trudność nastolatkom i dorosłym. Zaczynając wcześniej, mogą mówić płynnie i pewnie. 

Większe szanse na satysfakcjonującą karierę zawodową

Pracodawcy przywiązują coraz większą wagę do znajomości dwóch języków obcych. W miarę jak proces rekrutacji staje się coraz bardziej konkurencyjny, biegłe posługiwanie się dwoma lub trzema językami, zwiększa szansę na wymarzoną pracę. Biorąc pod uwagę postępującą globalizację, znajomość jednego języka obcego to zdecydowanie za mało. Warto więc zapisać dziecko na zajęcia z języków obcych, by ułatwić mu start.

Kreatywny rozwój

Krytyczne myślenie i kreatywny rozwój są integralną częścią ogólnego rozwoju poznawczego. Dwujęzyczność zdecydowanie to ułatwia. Badania prowadzone w tym obszarze wykazały, że nauka drugiego języka w dzieciństwie może przynieść wymierne korzyści nie tylko w posługiwaniu się językiem, ale także w arytmetyce, rozwiązywaniu problemów i kreatywnym myśleniu. Co więcej, poprawia też koncentrację. Warto więc zwrócić uwagę na ofertę angielski dla dzieci w Krakowie.

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego od najmłodszych lat?

Większa świadomość kulturowa

Ze swej natury małe dzieci są egotystyczne, skupione na sobie i swojej perspektywie. Zapisując je na zajęcia z języka angielskiego, zwiększasz ich świadomość kulturową. Ułatwiasz zrozumienie świata i otaczającego ich świata. Dodatkowo rozwijasz u nich empatię i tolerancję. 

Badania wykazały, że dzieci mają wrodzoną umiejętność przyswajania zasad każdego języka. Co ciekawe, ta umiejętność zanika u dorosłych. Pamiętaj jednak, by dać maluchowi wystarczająco dużo czasu na przyswojenie i zrozumienie jednego języka przed wprowadzeniem drugiego. Dzięki temu maluszek łatwiej go później opanuje.