Bezpieczeństwo podczas tomografii zatok
Zdrowie

Bezpieczeństwo podczas tomografii zatok

Komputerowa tomografia zatok to bardzo ważne badanie diagnostyczne, należy je wykonać, aby potwierdzić występowanie stanów zapalnych oraz schorzeń zatok. Właściwe leczenie zatok możliwe jest wyłącznie dzięki odpowiednio wykonanej tomografii. Kraków to miasto, w którym tomografia zatok przeprowadzana jest bez większego problemu, ponieważ istniej tu wiele firm specjalizujących się w tego rodzaju badaniu.

Czy komputerowa badanie zatok jest bezpieczne dla pacjenta?

Komputerowe badanie zatok nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych przygotowań przed jego wykonaniem. Jest to nowoczesne i wysoce precyzyjne badanie stosowane zarówno w chirurgii twarzowo-szczękowej jak i laryngologii. Jego wykonanie jest bezbolesne dla pacjenta. Tomografia zatok w mieście Kraków powinna być wykonana przede wszystkim w gabinecie, który w swoim wyposażeniu posiada bardzo dobrej jakości tomograf.  Jest to istotna kwestia, ponieważ od sprzętu, na którym wykonamy tomografię zatok zależy dokładność otrzymanych wyników badań, a wiąże się to z wdrożeniem odpowiedniego leczenia. Firma Indexmedica działająca na terenie miasta Kraków posiada w swojej ofercie światowej klasy sprzęt, dzięki któremu tomografia zatok wykonana jest na najwyższym poziomie jakości. Zapewnia on jak najmniejsze zastosowanie dawki promieniowania RTG przy jednoczesnym zachowaniu najlepszej jakości obrazowania. Takie rozwiązanie pozwala na zapewnienie pacjentom maksymalnego bezpieczeństwa przy tego rodzaju badaniu, ponieważ dawka promieniowania zmniejszona jest do absolutnego minimum. Dzięki temu urządzeni tomografia zatok w mieście Kraków jest maksymalnie dostosowana do potrzeb wszystkich pacjentów.

Bezpieczeństwo podczas tomografii zatok

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania komputerowej tomografii zatok?

Należy podkreślić, że komputerowa tomografia badań jest mało inwazyjnym i bezpiecznym badaniem. Przeciwwskazaniem do wykonania tego rodzaju badania może być natomiast sytuacja, gdy na tomografię zgłosi się pacjentka będąca w ciąży lub podejrzewająca wczesną ciąże.  Ciąża to szczególny czas, w którym najważniejszy jest prawidłowy rozwój dziecka, dlatego w tym okresie nie powinno wykonywać się żadnych badań, które wykorzystują promieniowania typu rentgenowskiego. Każda pacjentka przed badaniem za pomocą tomografu powinna poinformować radiologa o ciąży lub o ewentualnym podejrzeniu bycia w ciąży. Wówczas badanie w zdecydowanej większości przypadków nie zostanie w danym czasie przeprowadzone. Istnieją jednak wyjątki od takiego stanu rzeczy jest to, bowiem sytuacja, w której korzyści płynące z wykonania tomografii zatok znacznie przewyższają ewentualne zagrożenie dla rozwijającego się w łonie matki dziecka. Jeżeli wykonanie badania okaże się konieczne powinno ono zostać wykonane z zastosowaniem jak najlepszej ochrony płodu przed promieniowaniem. W takiej sytuacji warto wybrać sprzęt najwyższej, jakości który gwarantuje najniższą dawkę promieni. Dlatego w koniecznych przypadkach tomografia zatok u kobiet w ciąży może zostać wykonana w mieście Kraków.

Artykuł przygotowany z Indexmedica polecamy: tomografia zatok Kraków