Na czym polega akcja
Kraków

Na czym polega akcja "Gest warty pyszności"?

Właścicielka krakowskiej pracowni wypieków „Na ciacho” Monika Dąbrowa zapoczątkowała bardzo ciekawą akcje o nazwie „Gest warty pyszności”. Akcja ta polega na tym, że każda osoba, która jest Honorowym Dawcą Krwi po okazaniu stosownej legitymacji otrzyma od danego punktu gastronomicznego, który bierze udział w tym wydarzeniu darmowy smakołyk. Na chwile obecną do akcji przystąpiło już kilka krakowskich barów, pubów i pizzerii.

Jak wygląda sytuacja z oddawaniem krwi w Polsce?

Lato to okres, w którym zapotrzebowanie na krew jest największe. W tym czasie lekarze niejednokrotnie apelują o pomoc. W okresie wakacyjnym krwi brakuje przede wszystkim z powodu zwiększonej liczby wypadków. Należy również zaznaczyć, że obecnie wróciła możliwość przeprowadzania planowanych zabiegów, do który krew również jest potrzebna. Każdy mililitr krwi jest, więc naprawdę cenny. Pamiętajmy wiec, że oddanie krwi to bardzo ważny gest, który może uratować czyjeś życie.

Na czym polega akcja

Co jeszcze warto wiedzieć na temat akcji „Gest warty pyszności”?

Akcja „Gest warty pyszności” ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do wizyt w punkcie krwiodawstwa. Warunkiem otrzymania darmowego posiłku lub napoju jest okazanie legitymacji Honorowego Dawcy Krwi z wpisem potwierdzającym oddanie krwi nie starszym niż z początku lipca. Akcja potrwa do końca wakacji. W jakich zatem lokalach w Krakowie możemy otrzymać darmowy smakołyk? Do akcji „Gest warty pyszności” przyłączyły się miedzy innymi takie lokale jak: puby „Nalej Se” oraz „TEA Time Brewpub, które oferują darmowe piwo, Pizzeria Vicenti z przepyszną rzymską pizzą oraz bar Salute, który Honorowych Dawców Krwi częstuje sernikiem brûlée. Po oddaniu krwi możemy udać się także do kawiarni Kawa-Romanowicza gdzie będzie czekała na nas filiżanka dobrej kawy. Do akcji włączył się także bar Niewódka z Placu Szczepańskiego gdzie za okazany dowód donacji uprawniona osoba zostanie poczęstowana kieliszkiem rzemieślniczej nalewki. Dzięki tej akcji osoby, które oddały krew w ramach podziękowania otrzymają więc coś więcej niż paczkę czekolad.