Niech tego dnia nic cię nie zaskoczy – przygotowania do tańca weselnego
Nauka i edukacja

Niech tego dnia nic cię nie zaskoczy – przygotowania do tańca weselnego

Wejście w związek małżeński i późniejsze wesele, to dla znacznej części ludzi, jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu całego życia. Wiele par wiąże z tym dniem duże nadzieje i snuje plany, że będzie on idealny i zgodny z ich wyobrażeniami. Jednocześnie, każdy ma obawy, że coś się nie uda, nie zostanie przewidziane lub po prostu będzie niezgodne z wizją idealnego wesela. Aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, postarajmy się zaplanować jak najwięcej rzeczy, w jak najdrobniejszych szczegółach. Warto na przykład zaplanować i dopracować do perfekcji pierwszy taniec.

Pierwszy taniec

Zanim rozpocznie się weselna zabawa, tradycją jest wykonanie przez nowożeńców pierwszego tańca. Dla wielu par jest on ważnym punktem, który ma zachwycić gości. Prawdą jednak jest, że dla równie wielu par, jest to także mocno stresujące wydarzenie. Nie wszyscy bowiem posiadają naturalne wyczucie rytmu oraz miękkość ruchów. Na szczęście w szkołach tańca można znaleźć wiele kursów dedykowanych narzeczonym, chcącym, aby ich pierwszy taniec był wyjątkowy i dopracowany w każdym szczególe.

Kurs tańca weselnego zazwyczaj obejmuje kilka spotkań, podczas których narzeczeni mogą zapoznać się z walcem wiedeńskim oraz angielskim. Znajomość podstawowych kroków pozwala na ułożenie efektownej, stosunkowo prostej choreografii, która zachwyci wszystkich. Obecnie ze względu na rosnące zainteresowanie tego typu kursami, coraz więcej szkół tańca decyduje się na wprowadzenie ich do swojej oferty.

Zanim zdecydujemy się zapisać na konkretny kurs, zastanówmy się nad tym, czego oczekujemy. Czy liczy się dla nas cena, możliwość elastycznego dopasowywania terminów spotkań, zajęcia w małych grupach, a może to, żebyśmy mieli możliwość indywidualnych lekcji z wybranym przez nas instruktorem? Odpowiedzi na tego typu pytania pozwolą nam na znalezienie najbardziej odpowiadającego nam kursu.

Niech tego dnia nic cię nie zaskoczy – przygotowania do tańca weselnego

Czy warto korzystać z kursów dla narzeczonych?

Pierwszy taniec jest ważnym momentem każdego wesela. Dlatego warto zadbać o to, żeby był dopracowany. Nowożeńcy powinni czuć się pewnie, wykonując ten wyjątkowy taniec. Dlatego też zapisanie się na kurs jest bardzo dobrym pomysłem. Szczególnie, jeśli do tej pory żadne z dwójki nareczonych nie miało styczności z tańcem na poziomie wyższym niż szkolne dyskoteki lub klubowe zabawy.

Zapisanie się na kurs pozwoli poczuć się pewniej, zwłaszcza, jeżeli macie ochotę zrobić coś ekstra. Wówczas kurs tańca weselnego, który wybierzecie, powinien pozwalać na jak największą indywidualność. Poszukajcie kogoś, kto ułoży choreografię specjalnie dla Was, uwzględniając Wasze potrzeby i oczekiwania. Szczególnie jeśli nie macie zupełnie pomysłu na to, jak ma wyglądać Wasz pierwszy taniec. W takim przypadku pomoc kogoś, kto zna się na rzeczy okaże się bezcenna. Uczestnictwo w kursie tańca nie tylko poprawi wasze umiejętności taneczne i pozwoli zachwycić wszystkich gości, ale będzie również świetną zabawą, która zbliży Was do siebie i dostarczy mnóstwa pozytywnych emocji.

Partnerem tekstu jest szkoła Dancefloor - kurs tańca weselnego Kraków.