Pałac Potockich w Krakowie - co to za miejsce?
Kraków

Pałac Potockich w Krakowie - co to za miejsce?

Jak powszechnie wiadomo Kraków słynie ze światowej klasy zabytków, należy jednak zaznaczyć, że nie brakuje tu także takich miejsc, które są godne odwiedzenia ze względu na odbywające się w nich ciekawe wydarzenia kulturalne. Miejscem, w którym możemy spotkać się z kulturą jest np. Pałac Potockich. Jest to piękny zabytkowy budynek, który ma nam wiele do zaoferowania. Dlaczego zatem warto wybrać się do tego miejsca?

Pałac Potockich w Krakowie – miejsce, które warto odwiedzić

Jeżeli lubimy muzykę, literaturę czy sztuki wizualne to Pałac Potockich w Krakowie z całą pewnością powinien znaleźć się na naszej liście miejsc wartych odwiedzenia. To właśnie tu możemy obcować ze sztuką. Warto podkreślić, że miejsce to wręcz tętni życiem kulturalnym. Na stronie internetowej pałacu palacpotockich.krakow.pl w zakładce wydarzenia możemy w prosty i szybki sposób sprawdzić, jakie wydarzenia kulturalne są obecnie organizowane w tym obiekcie. Wybór jest naprawdę duży. Mówiąc o Pałacu Potockich warto także dodać, że jest on siedzibą niezwykle interesującej księgarni MOCAK Bookstore BUNKIER. Jest to jedno z ciekawszych miejsc na literackiej mapie Krakowa. To właśnie tu odnajdziemy książki wydane pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. W obiekcie tym swoją działalność prowadzi także Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, która obok Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF) jest obecnie współgospodarzem tego miejsca. Nazwa pałacu pochodzi od nazwiska rodziny, która zamieszkała w tym budynku pod koniec XIX wieku. Wcześniej był on własnością wielu innych bogatych rodów. Zanim Pałac Potockich stał się kulturalną wizytówką Krakowa był siedzibą Instytutu Goethego.

Pałac Potockich w Krakowie - co to za miejsce?

Pałac Potockich – dlaczego warto się do niego wybrać?

Do Pałacu Potockich warto wybrać się przede wszystkim ze względu na to, że organizowane są w nim niezwykle ciekawe wydarzenia kulturalne. Jak powszechnie wiadomo kontakt ze sztuką bardzo dobrze wpływa na ludzi. Można powiedzieć, że cały ten obiekt wypełniony jest treściami kultury. Należy również podkreślić, że wiele osób docenia także piękny wygląd i bogatą historię tego miejsca.  Na przestrzeni lat budowla ta została kilkakrotnie przebudowywana oraz odnawiana, obecnie jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych budynków w mieście. Łatwo tu trafić, ponieważ Pałac Potockich znajduje się w centrum Krakowa na chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów Rynku Głównym. Krakowskie instytucje promujące kulturę znalazły, więc naprawdę godne miejsce do prowadzenia swoich działalności, a warto zaznaczyć, że współpracuje tu ze sobą wiele środowisk. Należy również dodać, że w Pałacu Potockich możemy podziwiać dzieła stworzone przez osoby związane z Krakowem. Z całą pewnością nie brakuje tu energii społecznej. Ponadto w Pałacu Potockich często organizowane są ważne gale wręczenia nagród oraz różnego rodzaju konferencje. Jak widać obiekt ten odgrywa bardzo ważną rolę. Bez wątpienia warto, więc go odwiedzić.

Więcej informacji pod adresem https://palacpotockich.krakow.pl/o-palacu/.