KBF – co słychać w kulturze jesienią w Krakowie?
Rozrywka

KBF – co słychać w kulturze jesienią w Krakowie?

Krakowskie Biuro Festiwalowe KBF i współpracujący w ramach klastra kultury partnerzy działają na co dzień m.in. w Pałacu Potockich. Prestiżowy adres i znakomicie przygotowane wnętrza stwarzają niezwykłe możliwości organizatorom koncertów, festiwali, wystaw i spotkań z twórcami sztuki. Sprawdźmy, co słychać jesienią w pałacu przy Rynku Głównym 20 w Krakowie i nie tylko!

Dobrze przygotowana oferta kulturalna w Krakowie  

KBF to miejska instytucja kultury, działająca na rzecz rozwoju kreatywnych przedsięwzięć w wielu dziedzinach. Organizatorzy dysponują możliwościami do realizowania koncertów, spotkań, konferencji, a także uroczystych gal z udziałem znamienitych gości. Wnętrza budynku przy Rynku Głównym często wypełnia publiczność ściągająca tu z różnych zakątków kraju w ramach turystyki kulturalnej. Zaplecze logistyczne, a przede wszystkim fantastyczna lokalizacja, pozwala doświadczonemu zespołowi KBF działać na wysokich obrotach.

Idea kooperacji partnerów ze współgospodarzem – KBF to funkcjonująca już od 20 lat udana inicjatywa. Dziś Pałac Potockich jest miejscem spotkań z publicznością i gośćmi  oraz wspólna przestrzeń dla środowiska literackiego. KBF kładzie nacisk na profesjonalizm i otwartość w podejściu do kultury, organizując najlepsze imprezy dla mieszkańców Krakowa.

KBF – co słychać w kulturze jesienią w Krakowie? 

Koncert orkiestry w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Już 10 października 2022 w Centrum Kongresowym ICE Kraków, w ramach cyklu ICE Classic prawdziwe święto dla melomanów – wystąpi Royal Philharmonic Orchestra. To jedna z najlepszych orkiestr w Wielkiej Brytanii! Jej powstanie zapoczątkował sir Thomas Beecham w 1946 roku. O mistrzowskiej klasie muzyków świadczą niezliczone nagrania, zarejestrowane pod batutą słynnych dyrygentów z całego świata. Repertuar orkiestry to najsłynniejsze utwory, grane w największych salach koncertowych.

Obecnie szefem artystycznym orkiestry jest wybitny dyrygent Vasily Petrenko. To niezwykle utalentowany muzyk, który od dzieciństwa wykazywał się wielkimi zdolnościami. Jako dyrygent zaczął pracować, mając zaledwie 18 lat. Maestro Petrenko, zanim na stałe związał się z orkiestrą w sierpniu 2021 roku, dyrygował na BBC Proms wielokrotnie. Jako dyrektor artystyczny londyńskiej Royal Philharmonic Orchestra wystąpi w Krakowie pierwszy raz. Vasily Petrenko wcześniej, bo w 2006 roku został mianowany dyrektorem artystycznym innej brytyjskiej formacji – Royal Liverpool Philharmonic Orchestra jako najmłodszy dyrygent w historii!

KBF w kooperatywie z Bunkrem Sztuki

Na różnorodny i cykliczny program wydarzeń, organizowanych przez KBF, oprócz koncertów, składają się premiery nowości wydawniczych, warsztaty literackie, dyskusje tematyczne, kreatywne spotkania przy ciekawych książkach dla dzieci oraz pokazy interesujących filmów fabularnych i dokumentalnych. Działanie w klastrze wszystkim przynosi korzyści. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że KBF, Pałac Potockich i Bunkier Sztuki to pojemna przestrzeń, która łączy spuściznę przeszłości z teraźniejszą kreatywnością.