Jak wybrać najlepsze soczewki kontaktowe?
Zdrowie

Jak wybrać najlepsze soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe z roku na rok stają się coraz powszechniejsze. Użytkownicy doceniają je za dyskrecję, wygodę oraz szansę na prowadzenie aktywnego życia bez względu na posiadaną wadę wzroku. Ogromna popularność szkieł kontaktowych sprawiła, że w sprzedaży dostępny jest ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór, który może nieco utrudniać sięgnięcie po właściwe rozwiązanie. Na co zwrócić uwagę przed zakupem swoich pierwszych soczewek i jaki produkt warto wypróbować w pierwszej kolejności?

Soczewki kontaktowe jednorazowe czy miesięczne?

Podstawowym dylematem nowych użytkowników soczewek jest wybór między rozwiązaniami jednorazowymi a miesięcznymi. Każda z tych opcji posiada swoje zalety. Soczewki jednodniowe nie wymagają co wieczornej pielęgnacji, przez co ich użytkowanie jest bardzo proste i wygodne. Soczewki miesięczne są natomiast bardziej ekonomiczne w użytkowaniu i przez to cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród użytkowników. Są także bardziej ekonomiczne w perspektywie długofalowej mimo tego, że równolegle z nimi musimy korzystać także z płynu do czyszczenia szkieł.

Bez względu na to, czy sięgniemy po soczewki jednorazowe, czy miesięczne, powinniśmy zwrócić uwagę na parametry wybranych szkieł. Zdecydowanie najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z wysokiej jakości soczewek znanych i cenionych w branży okulistycznej producentów. Należą do nich chociażby miesięczne soczewki kontaktowe soflens 59, które zdecydowanie warto polecić na początek przygody z tą nowoczesną metodą korekcji wzroku. Zalety dobrej jakości szkieł kontaktowych prześledzimy właśnie na ich przykładzie.

Jak wybrać najlepsze soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe soflens 59 i ich właściwości użytkowe

Soczewki kontaktowe soflens 59 to jeden z wiodących produktów znanej i cenionej marki Bausch&Lomb. Są to szkła przeznaczone do noszenia w trybie dziennym przez 30 dni. Ich znakiem rozpoznawczym jest wysoki stopień nawodnienia wynoszący aż 59%. Gwarantuje on komfortowe korzystanie ze szkieł, brak podrażnień w ciągu dnia oraz zniwelowanie ryzyka występowania zespołu suchego oka – niebezpiecznej przypadłości zdrowotnej, na którą szczególnie narażeni są użytkownicy soczewek kontaktowych. Oprócz tego, soczewki kontaktowe soflens 59 wyróżniają się wysoką odpornością na powstawanie osadów białkowych na ich powierzchni, co ułatwia i przyspiesza ich codzienne czyszczenie oraz jest bardzo istotną zaletą dla początkujących użytkowników.

Soczewki soflens 59 są wykonane z nowoczesnego, hydrożelowego materiału z zastosowaniem innowacyjnej technologii UniFit, która umożliwia im idealne dostosowanie się do indywidualnego kształtu rogówki każdego użytkownika. Przeznaczone są zarówno do korekcji krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności, co pozwala na ich wybór szerokiej rzeszy użytkowników. Co jednak najbardziej istotne w przypadku szkieł miesięcznych, soczewki kontaktowe soflens 59 zachowują wysoki poziom nawodnienia oraz są komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu przez okrągłe 30 dni, co sprawia, że korzystanie z nich jest wygodne i w pełni korzystne dla zdrowia i higieny naszych oczu.

https://www.okularywsieci.pl/kontaktowe/purevision