Jak zaoszczędzić przy wynajmie samochodu?
Kraków

Jak zaoszczędzić przy wynajmie samochodu?

Wynajęcie samochodu daje swobodę i elastyczność. Jednak z drugiej strony stanowi nie lada wyzwanie. Dokładnie sprawdzaj zasady i politykę wypożyczalni. Wtedy nic Cię nie zaskoczy. Zobacz, co możesz zrobić, by trochę zaoszczędzić na wynajmie auta.

Porównywarki internetowe

Jeśli po raz pierwszy wynajmujesz samochód, może Cię to nieco przytłoczyć. Dlatego zacznij od porównywarek internetowych. Wtedy możesz porównać oferty największych wypożyczalni w jednym miejscu. Istnieje wiele tego typu witryn. 

Zanim jednak zarezerwujesz auto przez porównywarkę, porównaj cenę z tą zamieszczoną na oficjalnej stronie wypożyczalni. W niektórych przypadkach lepiej zarezerwować samochód bezpośrednio.

Przy okazji zobacz, czy kwalifikujesz się do zniżki. Jeśli należysz do jakiejś organizacji lub masz kartę kredytową, sprawdź, czy możesz skorzystać ze specjalnej oferty.

 Jak zaoszczędzić przy wynajmie samochodu?

Pomiń lotnisko.

Oczywiście, wynajem auta na lotnisku jest wygodny. Zwłaszcza wtedy, gdy lecisz do nieznanego miasta. Musisz jednak pamiętać, że wygoda kosztuje. Dlatego powinieneś się liczyć z dodatkowymi kosztami. Porównaj ceny oferowane przez oddział na lotnisku i oddział w mieście. Jeśli wynajmujesz samochód w miejscu oddalonym od lotniska, pamiętaj, by doliczyć koszt taksówki lub biletu komunikacji miejskiej.

Wybierz samochody ekonomiczne.

Samochody klasy ekonomicznej są zazwyczaj najtańsze. Dlatego są najczęściej rezerwowane. Możesz to wykorzystać na swoją korzyść. 

Szukając auta, weź pod uwagę swoje potrzeby i oczekiwania. Powinieneś jednak pamiętać, że cena to nie wszystko. Komfort i wygoda są równie ważne. Po prostu nie szukaj zbyt małego samochodu. Nie wpychaj pięciu osób do dwudrzwiowego coupe. W przeciwnym razie wszyscy się będą męczyć.

Nie wykluczaj “budżetowych” wypożyczalni.

Najprawdopodobniej znasz takie wypożyczalnie, jak Hertz, Enterprise i Avis. W wielu przypadkach są to firmy, z którymi warto współpracować. Należy jednak pamiętać, że na rynku istnieje też wiele świetnych wypożyczalni działających lokalnie.

Oczywiście, nie wszystkie mają profesjonalne strony internetowe, czy oddziały na terenie całego kraju, oferują jednak atrakcyjne ceny. Dlatego zastanów się nad zaletami i wadami każdego rozwiązania.

Porównaj stawki dzienne i tygodniowe.

Być może zakładasz, że stawka tygodniowa będzie atrakcyjniejsza niż stawka dzienna. Jednak nie zawsze tak jest. Jeśli wybierasz się w 3-4-dniową podróż, czasami taniej jest zarezerwować auto na tydzień, a oddać go wcześniej.

Dlatego sprawdź, która opcja jest korzystniejsza. Po prostu przeczytaj wszystko, co jest napisane w umowie małym drukiem. Zobacz, czy nie poniesiesz dodatkowych kosztów za wcześniejszy zwrot auta. Pamiętaj, by nie mówić nigdy w wypożyczalni, że planujesz oddać samochód wcześniej. W przeciwnym razie może Ci naliczyć dodatkową opłatę.

 Jak zaoszczędzić przy wynajmie samochodu?

Powiedz nie aktualizacjom.

Nektóre wypożyczalnie próbują przekonać Cię do nie tylko do wyboru ubezpieczenia, ale również "ulepszeń” i dodatkowych akcesoriów, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Zrezygnuj z GPS. Twój telefon ma już wbudowane doskonałe aplikacje do nawigacji. Nie musisz też wybierać radia satelitarnego. Po prostu użyj komórki do odtwarzania muzyki.

Artykuł zawiera z Express.pl -Wynajem aut Kraków.