Darmowe kontrole stanu technicznego roweru.
Kraków

Darmowe kontrole stanu technicznego roweru.

Kiedy zaczyna robić się cieplej wiele osób chętnie korzysta z wycieczek rowerowych. Pamiętajmy jednak, że ważne jest, aby na takie wycieczki udać się rowerem, który będzie sprawny technicznie. Jeżeli chcielibyśmy za darmo sprawdzić stan techniczny swojego roweru to w Krakowie mamy taką możliwość. Jak tego dokonać? Kiedy i w jakich miejscach odbywają się miejskie kontrole rowerowe?

Miejskie kontrole rowerowe w ramach unijnego projektu „Handshake”

W pierwszych dwóch tygodniach maja (do soboty 15 maja włącznie) każdy mieszkaniec Krakowa może odwiedzić jeden z mobilnych punktów kontroli po to, aby sprawdzić stan techniczny swojego roweru. W takim punkcie swoje usługi świadczą wykwalifikowani serwisanci, którzy to poinformują posiadacza roweru o wszelkiego rodzaju usterkach, a także dokonają drobnych usług takich jak np. pompowanie opon czy smarowanie łańcucha. Warto jednak zaznaczyć, że taka kontrola nie jest usługą serwisową. Akcja polegająca na darmowym sprawdzaniu stanu technicznego rowerów organizowana jest w Krakowie już po raz drugi. Należy podkreślić, że Urząd Miasta w Krakowie w przypadku tej akcji współpracuje z Monachium, a wszystko to odbywa się w ramach unijnego programu „Handshake”.

Darmowe kontrole stanu technicznego roweru.

Lokalizacje, w których możemy dokonać kontroli

Mobilne kontrole rowerowe w Krakowie odbywają się w trzech lokalizacjach, są to: rondo Mogilskie (dolna płyta), Rynek Podgórski oraz aleja Róż od strony alei Przyjaźni. Na Rondzie Mogilskim można dokonać sprawdzenia stanu technicznego swojego roweru piątego, siódmego i trzynastego maja, na Rynku Podgórskim – szóstego, ósmego i czternastego maja, zaś w alei Róż – dwunastego i piętnastego maja. Należy zaznaczyć, że od poniedziałku do piątku kontrola dokonywana jest w godzinach od 11 do 19, natomiast w soboty w godzinach od 11 do 17. Jeżeli chcielibyśmy uzyskać więcej informacji na temat tego projektu, który to realizowany jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa to warto w tym celu odwiedzić stronę internetową handshakecycling.eu.