Spacer po Krakowie, czyli co powinniśmy zwiedzić.
Podróże

Spacer po Krakowie, czyli co powinniśmy zwiedzić.

Kraków jest jednym z największych miast Polski, a zarazem bardzo ciekawym. Wśród tego co ma do zaoferowania, warto przyjrzeć się różnym przykładom. Chodźmy na wycieczkę.

Zielone miasto

Kraków zdecydowanie jest najbardziej zielonym miastem w Polsce. Warto pójść na spacer najbardziej zielonymi częściami Krakowa. Zdecydowanym faworytem na zielone spacery są krakowskie Planty. Powstały one na miejscu zburzonych fortyfikacji, a zanim przekształcono je w park, był tam śmietnik. W 1820 roku postanowiono zrobić z tym porządek i miasto założyło park miejski. Ogromnym plusem tego parku jest sąsiedztwo Rynku Głównego, na który w każdej chwili można wejść jedną z uliczek. Kraków jest miastem położonym nad Wisłą, co również daje mu ogromną przewagę nad innymi miastami. Spacer zarówno za dnia jak i nocą daje niesamowite wrażenie ogromu, a zarazem spokoju tego miasta, mimo że w czasie sezonu tętni on życiem i turystami. Dzięki mostom łączącym oba brzegi miasta można w szybki i prosty sposób przenieść się z brzegu na brzeg i korzystać z uroków miasta.

Spacer po Krakowie, czyli co powinniśmy zwiedzić.

Ogród Zoologiczny

Jest to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, a zarazem bardzo ciekawy. Samo położenie względem miasta, sprawia, że wycieczki są ekscytujące. Zoo położone jest w Lasku Wolskim na Wzgórzu Pustelnik. Dzięki temu jest cudownym odpoczynkiem od codzienności miasta i jego zgiełku. Po spacerze wśród rzadko spotykanych gatunków zwierząt można wybrać się na spacer po Lasku Wolskim. Czekają tam na nas ścieżki zarówno asfaltowe jak i piaszczyste z lekkimi wzniesieniami i schodami.

Muzea

Ciekawym muzeum jest Muzeum Miasta Krakowa. Mieści się ono w podziemiach Sukiennic i powstało całkiem przypadkiem. Wszystko zaczęło się od zaplanowanej wymiany nawierzchni na Rynku Głównym. Podczas prac przygotowawczych odnaleziono fragmenty dawnych domów znajdujących się na Rynku Głównym. Dzięki temu powstały świetne artefakty, które teraz możemy podziwiać. W muzeum znajdziemy wiele zdjęć i filmów przedstawiających moment odnalezienia znalezisk na Rynku.