4 najbardziej inspirujące trendy w grafice komputerowej
Rozrywka

4 najbardziej inspirujące trendy w grafice komputerowej

Jak zapewne zauważyłeś, w ciągu ostatnich kilku lat w grafice komputerowej dominowały odważne kolory, zadziwiające gradienty i futurystyczne kompozycje. Jednak w 2020 roku projekty stały się znacznie bardziej powściągliwe, harmonijne i naturalne. Sprawdź, co jeszcze nas czeka w tym roku.

Wyciszone palety kolorów

Jeszcze nie tak dawno marki chciały się wyróżnić na tle konkurencji, stosując odważne kolory. W projektach pojawiały się jasne błękity, eklektyczne żółcie i niesamowite zielenie. Jednak w tym roku projektanci i marki zamieniły żywe kolory na bardziej stonowaną paletę. Została lekko nasycona czernią, bielą lub odcieniem uzupełniającym. Stonowane barwy pasują doskonale do neutralnych kolorów. 

Pracując z białym tłem, staraj się używać jaśniejszych, stonowanych kolorów. Postępuj odwrotnie w przypadku czarnego tła. W ten sposób unikniesz ostrego kontrastu. Możesz też pomyśleć o wyciszonym kolorze tła, by łatwiej było czytać tekst.

4 najbardziej inspirujące trendy w grafice komputerowej 

Gradient kolorów

Już trzeci rok z rzędu gradienty będą głównym trendem w grafice komputerowej. Projektanci wciąż szukają nowych sposobów na to, jak wykorzystać je w swoich projektach. Najprawdopodobniej w 2020 roku staną się jednym ze standardowych elementów graficznych. Mogą m.in. nadać wyjątkowej głębi złożonym ilustracjom.

Zniekształcone i pogrubione czcionki

Kto powiedział, że czcionki muszą być statyczne i standardowe? W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy już tendencję do zniekształcania obrazów, ale teraz pojawił się też w świecie czcionek. Dzięki temu wyglądają ciekawie i nietypowo.

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się też pogrubione czcionki. Masywne i odważne litery przyciągają wzrok. Pomagają przekazać wiadomość większej grupie odbiorców. W 2020 roku projekty nie tylko będą odważne i efektowne, ale również nastrojowe i niezapomniane. Dlatego monochromatyczne tła mogą zmienić się w bardziej artystyczne i niekonwencjonalne. Ponadto graficy mogą ozdobić czcionki ultracienkimi geometrycznymi kształtami lub neonowymi kolorami w estetyce cyberpunk.

Neonowe kolory

“Im odważniej, tym lepiej” to motto całej branży kreatywnej w ubiegłym roku. Graficy stosowali wtedy neonowe kolory, by ich projekty wyróżniały się spośród innych. Takie podejście obowiązuje również w tym roku. Jednak twórcy będą wykorzystywać kombinację neonowych kolorów do zupełnie innych celów, by podkreślić znaczenie. 

W dużej mierze wynika to z przewidywanego wydania “Cyberpunk 2077” we wrześniu. Klimat science fiction i dystopijna estetyka gry wpłynęły na modę, sztukę, fotografię i design. Neonowa paleta kolorów pozwala wyrazić emocje i objawy współczesnego społeczeństwa związane ze sztuczną inteligencją.

4 najbardziej inspirujące trendy w grafice komputerowej 

Warsztaty 3ds Max

Jeśli chcesz nauczyć się renderować i oświetlać sceny w 3ds Max, zapisz się na trzydniowe szkolenia graficzne. Zobaczysz, jak przygotować shadery w środowisku Corona Renderer. Poznasz również narzędzia 3ds Max, które zapewnią projektom realistyczny efekt. Dzięki temu nauczysz się profesjonalnie renderować modele w rozmaitych środowiskach. Po zajęciach otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.