Podcast – co to takiego?
Rozrywka

Podcast – co to takiego?

Zwykle wykorzystywane są do słuchania. W sieci występuje bardzo wiele różnych podcastów, z których można wybierać te najbardziej odpowiednie dla siebie oraz własnych potrzeb i preferencji.

Definicja pojęcia

Zdaniem Wikipedii pojęcie to oznacza formę internetowego przekazu, na którą składają się odcinki poświęcone konkretnej tematyce z danego obszaru. Mówiąc bardziej przystępniej to seria odcinków, podczas których autor podcastu dzieli się posiadaną przez siebie wiedzą na dany temat. Występują też takie rodzaje podcastów, podczas których zapraszani są eksperci z różnych dziedzin do podzielenia się własnymi opiniami i doświadczeniami. Przykładami tego rodzaju podcastów mogą być podcasty autorstwa Ariadny Wiczling („Po nitce Ariadny – marketing online), podcast Michała Szafrańskiego („Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”) oraz podcasty Marka Jankowskiego i Pawła Tkaczyka („Mała wielka firma”).

Podcast – co to takiego?

Jak rozpocząć swoją przygodę z podcastami?

Właściciele telefonów z androidem potrzebują tylko zainstalowania aplikacji „Podcast Addict”, w której występuje możliwość wybrania właściwych dla siebie podcastów i ściągnięcia danych odcinków. Użytkownicy iPhonów mają zdecydowanie łatwiej, gdyż muszą tylko pobrać odcinki z Itunes.

Podcasty godne polecenia

To takie podcasty, które są źródłem dużej dawki wiedzy nie tylko w merytorycznym ujęciu, ale i przede wszystkim w praktycznym wykorzystaniu. To podcasty przygotowywane na najwyższym poziomie. Swoją przygodę z podcastami polskimi warto rozpocząć od wspomnianego już Michała Szafrańskiego. Dla osób, chcących posłuchać czegoś po angielsku warto polecić podcast Shawna Stevensona („The model health show” oraz podcast Micheal Hyatta („This is your life”). To przykłady podcastów, które zabiorą odbiorców do innego świata, w którym łatwo będzie można zdobyć wiele praktycznej wiedzy przydatnej w życiu codziennym. Warto podkreślić, że korzystanie z podcastów jest całkowicie bezpłatne, co jeszcze bardziej zachęca do skorzystania z tej formy rozrywki.