Dojazd do ZOO w Krakowie
Rozrywka

Dojazd do ZOO w Krakowie

Adres Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego: Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14 zbyt wiele nam nie mówią. Doradzimy jak łatwo i przyjemnie dojechać do Krakowskiego ZOO.

Samochodem, jadąc od strony centrum należy podążać w rejony Woli Justowskiej. Jadąc ulicą Królowej Jadwigi kierujemy się już znakami, nawigującymi do ogrodu zoologicznego. Kierowcy mogą zaparkować swoje samochody na dwóch parkingach.

Pierwszy z nich znajduje się przy głównej bramie, jest to parking niestrzeżony, który jest w stanie pomieścić jedynie 35 pojazdów. Jest on czynny tylko w tygodniu. W weekendy i w święta nie można wjeżdżać na terytorium Lasku Wolskiego. Wyjątek stanowią osoby niepełnosprawne, posiadające oznakowanie na samochodach, wówczas ten parking jest dla nich dostępny przez cały tydzień. Oczywiście kierowcy są zobligowani do uiszczenia opłaty za postój w następujących kwotach: 15 zł - samochody osobowe, 30 zł – busy, 50zł – autobusy, 5 zł – samochody osób niepełnosprawnych.

Dojazd do ZOO w Krakowie

Drugi parking znajduje się na ul. Kukułczej, czyli  1km od ZOO. Można przemierzyć tą odległość na piechotę, ścieżką przez leśny zagajnik lub autobusem MPK. Parking  jest w stanie pomieścić 480 samochodów. Otwarty jest codziennie, również i w dni świąteczne. Opłata za parking wynosi 15 zł za 5 godzin, każda następna godzina jest płatna 3 zł. Na tym parkingu jest możliwość zapłaty tylko za pomocą gotówki.

W sezonie często bywa, że jest problem z miejscami parkingowymi. Najbezpieczniejszą formą jest dotarcie do ZOO komunikacją miejską. Można zaparkować samochodem przy Błoniach i wsiąść przy Cracovii do autobusu numer 134 i jechać do końca linii i wysiąść na przystanku „ZOO”. Warto dodać, że w soboty i w dni świąteczne autobus ten kursuje niemalże co 15 minut. Sprawdzając rozkład należy dokładnie spojrzeć czy autobus 134 jedzie do ostatniego przystanku „ZOO”. Kursy oznaczone literą A kończą swą podróż przystanek wcześniej o nazwie „BABA JAGA”. Aby uniknąć rozczarowania polecamy wcześniej przestudiować rozkład jazdy.

Dzięki powyższym informacjom dotarcie do krakowskiego ZOO nie powinno stanowić już żadnych trudności.