Aplikacje wspierające naukę języków obcych
Nauka i edukacja

Aplikacje wspierające naukę języków obcych

Współcześnie telefony nie służą tylko i wyłącznie do wykonywania połączeń i pisania wiadomości tekstowych. Jest to urządzenie multifunkcyjne, które towarzyszy w codziennym życiu. Wykorzystuje się go w celach służbowych, prywatnych czy nawet edukacyjnych. Na telefon można pobrać aplikacje do nauki języka angielskiego. Którym z nich warto poświęcić uwagę?

Aplikacja dla początkujących

Duolingo jest idealną aplikacją dla początkujących osób. Nauka podzielona jest na kilka kategorii. Po przepracowaniu danej części materiału można dokonać sprawdzenia swojej wiedzy za pośrednictwem testów. Do usprawnienia komunikacji w języku angielskim można zapisać się na kurs z lektorem. W tej aplikacji nie występują skomplikowane struktury gramatyczne. To aplikacja dedykowana osobom rozpoczynającym przygodę z tym językiem. Można ją pobrać zarówno na telefony z systemem iOS czy Android.

Aplikacje wspierające naukę języków obcych

HelloTalk Learn Languages idealna do nauki komunikacji

To bardzo ciekawa aplikacja, za pomocą której można się skontaktować z osobą, która doskonale mówi w języku angielskim. To idealna forma nauki, ponieważ oprócz uczenia się słów i zasad gramatycznych nabiera się śmiałości w komunikowaniu się w obcym języku. To nie tylko okazja do rozwoju komunikacji, ale także do nawiązania ciekawych znajomości z ludźmi z całego świata, o różnych narodowościach, tradycji i kulturze. Dostępna jest w wersji płatnej i darmowej czy to na Androidzie czy systemie iOS.

Aplikacja, działająca w trybie offline

Bez opanowania niezbędnego słownictwa porozumiewanie się w języku angielskim nie jest możliwe. Do tego świetnie nadaje się aplikacja „Angielski – ucz się języka”, która działa również w chwili, gdy dostęp do Internetu jest niemożliwy. Doskonale sprawdza się podczas podróży, usprawniając komunikację z osobami z zagranicy. Jest to darmowa aplikacja tylko na telefony obsługujące system Android. Ponadto posiada listę czasowników nieregularnych, które są zwykle bardzo trudne do opanowania i wykorzystywania podczas porozumiewania się w języku angielskim.