Oferta wakacyjna dla młodzieży w Krakowie
Kraków

Oferta wakacyjna dla młodzieży w Krakowie

Mimo, iż współczesne wakacje będą znacznie inne niż te spędzane do tej pory, to miasto Kraków zadbało o to, by młodym osobom nie było nudno podczas tegorocznego letniego odpoczynku. W ofercie znajduje się między innymi zwiedzanie krakowskich muzeów, które są otwarte w znacznie dłuższych godzinach, jak miało to miejsce do tej pory. Co jeszcze czeka na młodzież latem tego roku?

Oferta wakacyjna w Krakowie

Mimo obecnej sytuacji epidemicznej miasto Kraków zadbało o moc atrakcji dla dzieci i młodzieży, pozostających na wakacje w mieście. Władze są świadome tego, że wiele z nich w tym roku nie wyruszy na żadne wakacje. Stąd, by nie zostawić ich samych sobie, zadbano o bogatą ofertę wakacyjną dla nich.

Oferta wakacyjna dla młodzieży w Krakowie

Gdzie można udać się na zajęcia?

W tym roku odwołano znaną do tej pory akcję „Lato w szkole”. Mimo tego wiele ośrodków i domów kultury są otwarte na młodzież. Przykładem takiej placówki jest Centrum Młodzieży im dr H. Jordana. W tym miejscu są organizowane półkolonie dla uczniów od 6 do 12 roku życia, w okresie 29.06-28.08, codziennie od 8 do 16 od poniedziałku do piątku. Oferują różne zajęcia opiekuńcze, rozrywkowe, warsztaty tematyczne, wycieczki, projekcje filmów i wiele innych.

Dla dzieci od 7-12 lat zajęcia organizuje także Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w okresie od 29.06 do 17.07 oraz od 27.07 do 14.08 od 8-16. W ich ofercie znajdują się zajęcia muzyczne, sportowe, taneczne, plastyczne, filmowe, fotograficzne oraz językowe.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży na czas wakacji odbywają się także w Młodzieżowym Domie Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej. Trwają już one od 29 czerwca, mają one charakter taneczny, teatralny, plastyczny lub filmowy. Dla młodszych dzieci mają miejsce w godzinach od 9-14, a dla starszych od 15-19. Między 14, a 15 zaplanowane jest odkażanie pomieszczeń i dezynfekcje wszystkich pomocy.

Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych placówek i oferty wakacyjnej znajdują się na stronie Urzędu Miasta Krakowa. Warto poczytać więcej o inicjatywie „Lato w MIG”, #zwiedzajKrakow oraz o spacerach z profesjonalnymi przewodnikami po Krakowie.