Szkoła Języków Obcych Mr Brown – zacznij mówić swobodnie w obcych językach
Nauka i edukacja

Szkoła Języków Obcych Mr Brown – zacznij mówić swobodnie w obcych językach

Z nauką języków obcych w Polsce bywa różnie. Blisko 85% z nas przyznaje, że zna co najmniej jeden język obcy, podkreślając, że jest to znajomość w stopniu komunikatywnym. Tymczasem już tylko niewiele ponad 30% z tej grupy faktycznie potrafi swobodnie wypowiadać się w danym języku obcym. Okazuje się natomiast, że wystarczy odrobina wysiłku i współpraca z profesjonalistami, aby zacząć porozumiewać się swobodnie. Naukę można zacząć w każdym wieku, niewątpliwie jednak najlepiej zrobić to w dzieciństwie.

Bezpośrednia metoda nauki języka

Jedną z najbardziej renomowanych w Krakowie jest Szkoła Języków obcych Mr Brown. W szkole tej wykorzystuje się bezpośrednią metodę nauki języka, inaczej zwaną metodą konwersacyjną (z ang. direct method). Podczas kursów praktycznie nie używa się języka polskiego. Niemal całą nauka odbywa się w języku obcym, którym przeważnie jest angielski, choć w szkole naucza się również innych języków. Takie rozwiązanie pozwala w swobodny i efektywny sposób nabyć sprawność komunikacyjną. Poprzez ciągłe obcowanie z językiem obcym (podanym także w postaci np. gier językowych) uczestnicy kursów mogą w sposób naturalny przyswoić umiejętność budowania poprawnych pod względem gramatycznym i zrozumiałych dla innych, zdań. W tym przypadku nauka polega na nabywaniu umiejętności mówienia i myślenia w języku obcym.

Jak wyglądają zajęcia?

Kursy są prowadzone w niewielkich, maksymalnie sześcioosobowych grupach. We wspomnianej szkole nauczysz się języka: angielskiego, włoskiego, hiszpańskiego oraz niemieckiego. Prowadząc zajęcia, wykorzystuje się podręczniki uznanych wydawnictw oraz multimedia pochodzące od równie renomowanych wydawców. Na każdym ze spotkań większość czasu poświęca się na konwersację. Podczas zajęć prowadzone są więc dialogi, swobodne rozmowy, odbywają się gry oraz odgrywane są scenki. Dla najmłodszych przygotowano unikalną metodę Teddy Eddie, która pozwala nauczyć się języka obcego w sposób zbliżony do języka ojczystego, a wszystko to poprzez zabawę. 

Przełamanie bariery językowej

Lektorzy zatrudnieni w Szkole Języków Obcych Mr Brown posiadają także specjalne kwalifikacje do pracy z dziećmi, są przy tym niezwykle empatyczni i ciepli. Pomogą w przełamaniu bariery językowej nawet osobom, które na co dzień są bardzo nieśmiałe i z tego względu nie są aktywnymi uczestnikami rozmowy.  Znajomość gramatyki we wspomnianej szkole nie jest celem samym w sobie. To tylko  środek do tego, aby wykształcić w sobie umiejętność swobodnego mówienia w języku obcym. Nie zwracając uwagi na drobne potknięcia językowe, w końcu skupisz się na tym, co w nauce języka obcego jest najważniejsze – na mówieniu.

Co zyskasz dzięki kursowi w Szkole Języków Obcych Mr Brown?

Przede wszystkim nauczysz się rozmawiać w języku angielskim, włoskim, hiszpańskim lub niemieckim. Oprócz tej najbardziej praktycznej umiejętności możesz także:

  • rozwinąć znajomość języka obcego, którego podstawy już kiedyś przyswoiłeś,
  • nauczyć się pisać, czytać i rozumieć ze słuchu w danym języku obcym,
  • zyskać umiejętność wykorzystania języka w konkretnych sytuacjach (także związanych z pracą),
  • poprawić swój akcent językowy,
  • pokonać blokadę językową.

 

Materiał powstał we współpracy ze Szkołą Języków Obcych Mr Brown - angielski dla dzieci w Krakowie.

 

Szkoła Języków Obcych Mr Brown – zacznij mówić swobodnie w obcych językach