Kraków na majówkę
Podróże

Kraków na majówkę

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Nic więc dziwnego, że co roku jest chętnie odwiedzany przez turystów zarówno zagranicznych jak i Polskich. Długi weekend majowy może być ku temu wspaniałą okazją. Pierwsze wolne dni, wiosna i śpiew ptaków sprawia, że tym bardziej mamy ochotę gdzieś wyjechać. Kraków jest idealnym do tego miejscem.

Blisko natury

Kraków jest jednym z najbardziej zielonych miast naszego kraju. Zieleń mamy tu na wyciągnięcie ręki. Sama bliskość rzeki przepływającej przez miasto robi ogromne wrażenie. Nad Wisłą rozpościerają się piękne bulwary, na których znajdziemy ścieżki rowerowe i spacerowe. Można również zorganizować sobie piknik na trawie nad samą rzeką. Kraków znany jest także z nigdzie niespotykanych Plant. Planty okalają Rynek Główny wraz z jego uliczkami i są umiejscowione na wyburzonych przez Niemców murach obronnych Krakowa. Plantami można przejść dookoła cały Rynek i wejść na niego praktycznie w każdej chwili. Kraków ma również jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Znajdziemy tam mnóstwo gatunków zwierząt, niekiedy rzadko spotykanych nawet w niewoli. Ponadto samo umiejscowienie ogrodu, jest jego ogromnym plusem. Ogród zoologiczny znajduje się na wzgórzu Pustelnik w Lasku Wolskim. Jego położenie sprawia, że tym bardziej chce się go odwiedzić.

Kraków na majówkę

Miasto architektury

Kraków jest od lat niezmiennym faworytem jeśli chodzi o liczbę osób zwiedzających miasto dla samej jego architektury. Każda z dzielnic wyróżnia się czymś wyjątkowym. Kazimierz, dawna kolebka kultury żydowskiej, dalej pokazuje jej piękno i tajemniczość. Spacerując wąskimi uliczkami, można sobie wyobrazić spacerujących po nich niegdyś żydów. Architektura Kazimierza jest zdecydowanie jedną z ładniejszych w Krakowie. Na Rynku Głównym również znajdziemy wiele niesamowitych miejsc, które przypomną nam o dawnych czasach. Na przykład Muzeum Jana Matejki. Dla osób lubiących jego twórczość może to być doskonałe miejsce na poznanie tego gdzie i jak mieszkał. Jak wyglądało jego mieszkanie.