Kraków to miejsce, w którym znajduje się wiele zabytkowych, pięknych i wyjątkowych kościołów. Niektórzy miasto to nazywają nawet miastem kościołów. Które zatem krakowskie świątynie szczególnie warto znać?
Kościół Mariacki
To jeden z najbardziej znanych krakowskich kościołów. Bazylika mniejsza, czyli kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny znajduje się w narożniku Rynku Głównego. Jest to jeden z najbardziej popularnych i najbardziej rozpoznawalnych zabytków Krakowa. To tu znajduje się Ołtarz Wita Stwosza, to stąd z wieży zwanej Hejnalicą codziennie grany jest hejnał mariacki, który jest muzycznym symbolem Krakowa.
Katedra na Wawelu
Bazylika Archikatedralna to najważniejsza świątynia w naszym kraju. To właśnie tu odbywały się koronacje wielu królów. Jest to również miejsce pochówku wielu władców Polski, biskupów oraz znanych i zasłużonych Polaków. W Katedrze na Wawelu znajduje się Dzwon Zygmunta, który jest najsłynniejszym dzwonem w naszym kraju. Centralną część świątyni zajmuje natomiast Ołtarz Świętego Stanisława. Bazylika Archikatedralna podobnie jak Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych zabytków Krakowa.
Inne znane krakowskie kościoły.
Do popularnych krakowskich kościołów możemy zaliczyć także Kościół św. Barbary, który znajduje się między Małym Rynkiem a Kościołem Mariackim. Chętnie odwiedzanym kościołem jest również Kościół św. Wojciecha. To właśnie w jego podziemiach możemy zobaczyć ekspozycje, która ukazuje historie krakowskiego rynku. Miejscem, do którego warto się udać jest także Bazylika Franciszkanów. Wnętrze Kościoła św. Franciszka jest bowiem naprawdę zachwycające. Należy również dodać, że jedną z najczystszych stylowo gotyckich budowli w Krakowie jest Kościół św. Krzyża, to w nim znajduje się zabytkowa chrzcielnica z 1423 roku. Ponadto do znanych kościołów krakowskich możemy zaliczyć także: Kościół św. Anny, Kościół Pijarów, Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół św. Marka czy też Kościół św. Andrzeja. Na uwagę zasługuje również Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, w którym znajduje się obraz Matki Bożej Świętojańskiej.