Dlaczego warto odwiedzić Bieszczady jesienią?
Podróże

Dlaczego warto odwiedzić Bieszczady jesienią?

Jak powszechnie wiadomo Bieszczady uznawane są za jeden z najpopularniejszych wakacyjnych regionów naszego kraju, ale warto także zaznaczyć, że miejsce to dobrze jest odwiedzić nie tylko latem. Pamiętajmy, że Bieszczady to region, który zachwyca o każdej porze roku. Wiele osób uważa, że na wycieczkę w Bieszczady najlepiej jednak wybrać się jesienią. Dlaczego więc jesień to idealny moment na wyprawę w te wspaniałe góry?

Jesienny wypoczynek w Bieszczadach – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Jesienią w Bieszczadach możemy podziwiać naprawdę wspaniałe, wręcz bajkowe krajobrazy. Bieszczadzkie lasy, które to w dużej części składają się z buków, olszyn i jaworów o tej porze roku wyglądają magicznie. Można powiedzieć, że wręcz mienią się niezliczoną ilością barw. Liście w kolorach czerwieni, brązu, żółci, pomarańczy i zieleni tworzą niesamowity, romantyczny klimat. Idealnym momentem na jesienną wycieczkę do Bieszczadów jest początek października. Kto raz zobaczył Bieszczady jesienią z pewnością zapragnie powtórzyć to wspaniałe przeżycie raz jeszcze. Należy także dodać, że oprócz zapierających dech w piersiach widoków wycieczka w Bieszczady w okresie jesiennym ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie chodzi tutaj o mniejszą liczbę turystów. Jest to, zatem idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie cisze i spokój i które uwielbiają spacerować po praktycznie pustych szlakach. Warto również dodać, że jesienią nie grożą nam już tak gwałtowne załamania pogody jak ma to nieraz miejsce latem. Do plusów wyjazdów jesiennych możemy zaliczyć także niższe niż w sezonie wakacyjnym ceny miejsc noclegowych.

Dlaczego warto odwiedzić Bieszczady jesienią?

Gdzie warto zatrzymać się jesienią w Bieszczadach?

Do bieszczadzkich miejscowości wypoczynkowych, które są szczególnie chętnie wybierane, jako miejsce pobytu w okresie wakacyjnym należy przede wszystkim wetlina. Pamiętajmy, że do Wetliny warto przyjechać także jesienią, ponieważ to właśnie stąd będziemy mieli blisko na liczne malownicze szlaki. Wetlina to wręcz doskonała baza do wypadów w najbardziej znane bieszczadzkie miejsca, a jesienią jest tu szczególnie cicho i spokojnie. Wetlina ma jeszcze jedną ważną zaletę znajduje się tuż przy granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Warto zaznaczyć, że w Bieszczadzkim Parku Narodowym złota polska jesień prezentuje się niezwykle. Ponadto możemy wsłuchać się tu w rykowisko jeleni, które jest wyjątkowym słuchowiskiem. Jeżeli zaś marzymy o urlopie z dala od wszelkiej cywilizacji i chcielibyśmy wśród pięknych widoków zapomnieć, choć na chwilę o codziennych obowiązkach, pracy i zgiełku miasta to warto rozważyć pobyt w miejscowości o nazwie Dwernik. Miejscowość ta jest jakby zagubiona pośród gór, dlatego też to właśnie tu będziemy naprawdę blisko natury, którą będziemy mogli podziwiać podczas jesiennych spacerów po okolicznych szczytach i dolinach. W takim miejscu jesteśmy w stanie poczuć niepowtarzalny czar Bieszczadów. Jest, więc to wręcz idealna propozycja dla osób, które wysoko cenią sobie kontakt z przyrodą.