Jakie atrakcje czekają najmłodszych w stolicy Tatr i okolicach?
Podróże

Jakie atrakcje czekają najmłodszych w stolicy Tatr i okolicach?

Zakopane jest jednym z najbardziej popularnych miejsc pod względem turystyki. Z roku na rok odwiedzane jest przez ogromną ilość turystów, którzy są miłośnikami górskich klimatów i okolicznych miejscowości. Tatry to największe góry w Polsce, niełatwe do pokonania, stąd dla rodzin z dziećmi bardziej poleca się delikatniejsze doliny i inne atrakcje, które mogą przykuć uwagę najmłodszych podróżników. Jakie zatem miejsca warto odwiedzić z dziećmi w Tatrach?

Krupówki – góralski klimat na wyciągnięciu ręki

To obowiązkowy punkt na mapie Zakopanego, kryjący wiele ciekawych i interesujących miejsc. Znajduje się tam mnóstwo różnych lokalnych restauracji i knajpek z muzyką ma żywo, co stanowi dużą atrakcję nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Każde dziecko z pewnością nie ominie możliwości zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z tatrzańskim misiem.

Jakie atrakcje czekają najmłodszych w stolicy Tatr i okolicach?

Dom do góry nogami

Jest to niezwykle interesujące miejsce, w którym można zobaczyć dom, który stoi do góry nogami. Środek domu nie jest tak oczywisty, co może sprawić ogromne wrażenie dla miłośników nietypowych aranżacji. Wizyta w tym domu pozwala spojrzeć na swoją codzienność z całkiem innej perspektywy. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem sprawdzą wszystkie zakamarki tak ciekawego domu.

Wodne szaleństwo

Na południu Polski znajduje się wiele aquaparków, które będą idealnym miejscem na spędzenie wolnych chwil z całą rodziną. Ilość basenów, wodnych atrakcji oraz krętych zjeżdżalni sprawi, że dzieci ani przez chwilę nie będą się nudzić. Do najczęściej odwiedzanych basenów są zaliczane Termy Szaflary, Termy Chochołowskie, Gorący Potok czy Termy Bania. Wizyty w aquaparku będą idealne na deszczowe dni, kiedy wycieczki górskie nie będą mogły się odbywać.

Park Rozrywki Letnia Zabawa

To niezwykle emocjonujące miejsce dla najmłodszych, które zapewni mnóstwo zabawy i rozrywki. To okazja do jazdy na dużych oponach, wspinaczki czy spróbowania potoczyć się w obracającej się kuli. Obrót kuli powoduje pozostawanie w pozycji do góry nogami i na odwrót.