Gdzie dobrze zjeść w Karpaczu?
Podróże

Gdzie dobrze zjeść w Karpaczu?

Wiele osób planujących swój wypad do Karpacza zastanawia się także nad miejscem, w którym będą się stołować w tracie wypoczynku. Wiele turystów chce po prostu dobrze zjeść, mając świadomość, że to pociąga za sobą konkretne koszty. Czasem lepiej wydać więcej, a wyjść z knajpy zadowolonym i najedzonym. Warto przed urlopem sprawdzić, w których miejscach warto się zatrzymać, a które lepiej omijać z daleka.

Restauracja u Petiego

To miejsce bardzo przyjazne gościom, dzięki miłej i uśmiechniętej obsłudze. W sezonie zimowym to bardzo oblegane miejsce, często zatłoczone, gdyż budzi zainteresowanie wśród wielu turystów. W środku sezonu najlepiej dokonać wcześniejszej rezerwacji, dzięki czemu nie będzie strachu, że nie starczy miejsca. Restauracja słynie z pysznego i obfitego jedzenia, między innymi spróbować można tam fileta na maśle w sosie z kurek, sakwę drobiową ze szpinakiem, serem feta i serem pleśniowym, nielota na miodzie w migdałach czy zupę cebulową. Ceny w tym miejscu nie odbiegają od normalnych i dobrych restauracji. Czas oczekiwania na danie w tłumnym okresie to około 40 minut.

Gdzie dobrze zjeść w Karpaczu?

Wiszące Tarasy

Restauracja ta znajduje się na drugim miejscu w rankingu Tripadvisor. Restaurację można odnaleźć jedynie z polecenia z sieci, gdyż trudno trafić do niej bez adresu. Tu także zaleca się dokonanie rezerwacji przed przyjściem. Można zjeść tutaj bardzo smaczne porcje standardowe. Czas oczekiwania na zamówienie jest dość krótki. Minusem może być małe pomieszczenie, które może wpływać na dysharmonię. Jednak warto tu przyjść choćby dla piersi z indyka z oscypkiem i żurawiną, żurku w chlebie, kwaśnicy z żeberkiem czy grzane wino lub cydr.

Oro Cavallo

To świetne miejsce dla osób wracających z górskich wędrówek. Odnajdą się w niej także miłośnicy włoskiej kuchni, gdyż jest ona tego typu restauracją. Czas oczekiwania jest nieco dłuższy niż normalnie, jednak warto go poświęcić dla obłędnego steka z dodatkami czy makaronu z pesto i orzeszkami. Na znudzonych maluchów czeka kącik do zabawy.