Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wózka inwalidzkiego?
Zdrowie

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wózka inwalidzkiego?

Wózek inwalidzki to przedmiot, który ułatwia codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym z niedowładem nóg. Z takiego sprzętu korzystają także seniorzy, którzy maja problem z samodzielnym poruszaniem się (jak wiadomo zdolności motoryczne słabną wraz z wiekiem) oraz osoby, które ze względu na doznany uraz czy przebytą operację nie są czasowo w stanie chodzić. Wózki inwalidzkie wykorzystywane są także w przypadku transportowania pacjentów leżących, częściowo bezwładnych. Dla wszystkich tych osób wózek inwalidzki to nieoceniona pomoc. Gdzie, zatem warto zakupić tego typu sprzęt? Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Dobry wózek inwalidzki – jakie cechy powinien posiadać taki sprzęt?

Dobry wózek inwalidzki to niezastąpiony przedmiot, który ma wpływ na codzienne funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej lub osoby, u której aparat ruchu uległ częściowemu uszkodzeniu. Pamiętajmy, więc o tym, że aby komfort życia takich ludzi był możliwie jak najwyższy powinni mieć oni zapewniony dostęp do odpowiedniego sprzętu. Dobry wózek inwalidzki musi być przede wszystkim bezpieczny w użytkowaniu, dlatego też powinien on posiadać stabilna konstrukcje, która jednocześnie nie będzie zbyt ciężka. Wyposażenia wózka inwalidzkiego, które ma wpływ na bezpieczeństwo osoby, która z niego korzysta to miedzy innymi takie elementy jak: pas zabezpieczający przed zsuwaniem się, hamulec czy też blokada anty-wywrotowa. Natomiast na komfortowe przemieszczanie się wózkiem inwalidzkim mają wpływ takie elementy jak chociażby: miękkie, regulowane podłokietniki, podnóżki z funkcją uchylania się czy wytrzymałe siedzisko i oparcie, które wykonane są z materiałów odpornych na zanieczyszczenia i łatwych w czyszczeniu. W przypadku wózków inwalidzkich transportowych duże znacznie ma także hamulec dla osoby prowadzącej. Ponadto warto dodać, że taki sprzęt powinien być wygodny i łatwy w składaniu. Składana konstrukcja ramy to duże ułatwienie zarówno przy transporcie, jak i przy przechowywaniu wózka.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wózka inwalidzkiego?

Gdzie warto kupić dobry wózek inwalidzki?

Medyczne, atestowane wózki inwalidzkie zakupimy w sklepie Medicus. Na stronie internetowej sklepmedicus.pl odnajdziemy szeroki wybór wózków inwalidzkich wysokiej jakości. Dostępne są tu zarówno wózki stalowe, jak i wózki aluminiowe. Należy również zaznaczyć, że sklep Medicus posiada w swojej ofercie wózki inwalidzkie z funkcją toalety, a także wózki inwalidzkie toaletowo – prysznicowe. Znajdziemy tu także wzmacniane wózki z szerokim siedziskiem o maksymalnym udźwigu do 225 kg, bez problemu będziemy, więc mogli dopasować gabaryty wózka inwalidzkiego do indywidualnych potrzeb osoby, która będzie z niego korzystać. Ponadto warto dodać, że w sklepie Medicus możemy liczyć na profesjonalną obsługę klienta i atrakcyjne ceny sprzętu. Oprócz wózków inwalidzkich zakupimy tu także wiele innych przedmiotów, które ułatwiają życie osobom niepełnosprawnych i seniorom. Firma ta oferuje produkty, które pochodzą od najlepszych producentów sprzętu rehabilitacyjnego.