Gdzie zjeść w okolicach Rynku w Krakowie?
Rozrywka

Gdzie zjeść w okolicach Rynku w Krakowie?

Krakowski Rynek otoczony jest wieloma wyśmienitymi restauracjami. Warto więc dowiedzieć się, w których miejscach można zjeść naprawdę smacznie. Oto spis kilku lokali gastronomicznych, do których opłaca się wstąpić, będąc w okolicach krakowskiego Rynku.

Krakowski WENTZL został doceniony przez znany i ceniony na całym świecie Przewodnik Michelin. To miejsce, w którym duch historii jest nadal obecny. Świetne spotkanie także ze sztuką, ponieważ gromadzi ono wiele wspaniałych obrazów polskich malarzy. W restauracji głównie serwowane są dania kuchni francuskiej, której przewodniczy Anton Lelievre.

Takim klasykiem jest także restauracja WIERZYNEK. Podawane są w niej dania zarówno z kuchni polskiej jaki i europejskiej.

CYRANO DE BERGERAC to również miejsce dla miłośników francuskich potraw. Mieści się ono przy ulicy Sławkowskiej. To miejsce dla osób, które dla wysublimowanych smaków są w stanie wydać nieco więcej niż zazwyczaj.

Na tej samej ulicy co Cyrano mieści się INDUS TANDOOR . Idealny punkt dla osób ciekawych indyjskich smaków. To jedna z pierwszych indyjskich knajp w Krakowie.

Gdzie zjeść w okolicach Rynku w Krakowie?

Będąc w okolicach ulicy Świętego Tomasza warto zaglądnąć do TRUFLI. Serwowane są tam dobre i proste dania w całkiem przystępnej cenie.

Osobom, które uwielbiają burgery polecamy MOABURGER na Mikołajskiej. Miejsce to słynie ze świeżych produktów, dobrze przygotowanych mięs i wyśmienitych sosów, stanowiących „kropkę nad i” całego dania.

Gospoda KOKO na Gołębiej zachęca do odwiedzenia tradycjonalistów polskiej kuchni. Za dwudaniowy zestaw wychodzi naprawdę niewiele, a można się najeść spokojnie za dwóch. W swej ofercie mają możliwość wykupienia połowy dania.

Dla sympatyków takich smaków jak w KOKO jest alternatywa przy ulicy Grodzkiej, Bar Mleczny pod Temidą. W karcie znajdują się niewyszukane, ale niezwykle apetyczne dania. Posiadają ulgi dla studentów.

GLONOJAD to kolejne miejsce w okolicach Rynku, mieszczące się przy Placu Matejki. Ceny obiadów są na każdą kieszeń. Do każdego dania dołączane są dwie porcje wskazanych przez siebie surówek. Polecamy również zasmakować deserów.

Zaprezentowane miejsca okazują różnorodność w kuchniach i smakach, jest więc szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie.