TOP 16 – najlepsze restauracje w Królewskim Mieście Kraków
Rozrywka

TOP 16 – najlepsze restauracje w Królewskim Mieście Kraków

Będąc w Krakowie nie sposób pominąć wizyty na Wawelu. Podobnie jest z kilkoma znanymi restauracjami. Będąc w nich możemy wybrać się w podróż po finezyjnych krajach, dzięki zasmakowaniu najbardziej wykwintnych dań, a także poczuć się jak u mamy, dzięki tradycyjnym polskim smakom. Oto lista 16 lokali, do których warto się wybrać, będąc w Krakowie.

EDO FUSION - Na ulicy Miodowej 8 mieści się restauracja, w której zasmakować można kuchni azjatyckiej oraz Fusion, będącej mixem kuchni japońskiej i tajskiej. Miejsce to nie tylko zachwyca swym smakiem, ale także i swym wnętrzem oraz prezencją zamawianych dań. W restauracji smakiem zachwyca Master chef Tomasz Stanek.

EDO SUSHI BAR - To jeden z najlepszych sushi barów w mieście (ul. Bożego Ciała 3). Serwowane sushi jest mistrzowskie, a Japan Tea niewątpliwie mu w tym wtóruje. Wchodząc do ich wnętrz czujemy się jak w prawdziwych japońskich tatami.

HORAI - Będąc na Placu Wolnica warto tutaj zaglądnąć. Tu także wybierzemy się wędrówkę po krajach wschodnich, gdzie zasmakujemy dania kuchni japońskiej, tajskiej i kantońskiej.

WENTZL - To miejsce przy Rynku Głównym. Nagrodzone wyróżnieniami przyznanymi przez Przewodnik Michelin. To miejsce z historią, w którym możemy podziwiać dzieła wybitnych polskich artystów. Lokal idealny dla miłośników kuchni francuskiej, której przewodzi Szef Kuchni Anton Lelievre.

COPERNICUS - Osobom poszukujących polskich dań polecamy spacer na ulicę Kanoniczą 16. Mistrz tego miejsca Marcin Filipkiewicz przenosi gości w podróż po dawnych smakach, łącząc je z pionierskimi daniami. W podróży tej niewątpliwie pomaga renesansowy wystrój.

TRUFLA - Lokal ten pokazuje, że mniej i prościej znaczy lepiej i smaczniej. Nieskomplikowane potrawy w dobrej cenie zachęcą do powtórnych wizyt na ulicę Świętego Tomasza 2.

CYRANO DE BERGERAC (ul. Sławkowska 26) – Kolejne miejsce z kuchnią francuską. Zdecydowane polecane na ważniejsze uroczystości, gdyż ceny nie należą do najniższych, ale dla tych smaków warto wydać więcej.

ANCORA – To miejsce dla wykwintnych podniebień, traktujących kuchnię jako sztukę, łącząc niezwykłe smaki z polskimi daniami.

MAMMA MIA (ul. Karmelicka 14) – Przenosi nas w totalnie włoski klimat, dzięki licznym południowym smakom. Miejsce dla każdego.

INDUS TANDOOR – Przechodząc ulicą Sławkowską polecamy do niego zajrzeć, by posmakować prawdziwych indyjskich perełek. To pierwszy, indyjski lokal jaki powstał w Krakowie.

TOP 16 – najlepsze restauracje w Królewskim Mieście Kraków

MUSSI SUSHI (ul. Zwierzyniecka 23) – To miejsce zaliczane w rankingu najlepszych sushi w Krakowie. Znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowy napój śliwkowy.

27 PORCJI SLOW FOOD – Przemierzając okolice Parku Decjusza musisz tam wstąpić. To miejsce bez stałego menu, opiera się na sezonowych potrawach, będących fuzją nowoczesności i dawnej polskiej tradycji.

CASTOR COFFE & LUNCH (ul. Kijowska 40) – Idealne miejsce dla osób, nielubiących sztywnych restauracji, tu zdecydowanie poczujesz się swobodnie i zasmakujesz potraw, przyrządzanych na własnych oczach.

STUDIO QULINARNE ( ul. Gazowa 4) – Ten lokal gwarantuje nam wyrafinowaną ekspedycję po kubkach smakowych, jednak będzie nas to nieco więcej kosztowało.

TREZO – Entuzjastom Kazimierza polecamy tą knajpę, gdzie z dala czuć miłość do gotowania, smakując dań kuchni międzynarodowej.

MOMENT – warto tu zajrzeć również rankiem ze względu na znakomite śniadania. Interesują Cię proste dania, ale także nadające się do sfotografowania, ze względu na designerski wygląd? Wpadnij na ul. Estery 22.