Jesienne wydarzenia w Krakowie. Gdzie szukać informacji i jak się na nie dostać?
Kraków

Jesienne wydarzenia w Krakowie. Gdzie szukać informacji i jak się na nie dostać?

Kraków tej jesieni zdecydowanie będzie tętnił życiem! Coś dla siebie z pewnością znajdą w mieście miłośnicy rozrywki na wysokim poziomie. Miasto wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym przygotowało bowiem dla nich liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym. Jako że wstęp na większość z nich jest odpłatny, a do tego także limitowany, warto już teraz zapoznać się z ustalonym harmonogramem imprez oraz zaopatrzyć się w bilety na wydarzenia w Krakowie, które wzbudziły w nas szczególne zainteresowanie. Sprawdźmy, jak to zrobić!

Gdzie szukać harmonogramu jesiennych eventów?

Za organizację bardzo wielu imprez o charakterze kulturalnym w Krakowie odpowiedzialna jest jedna instytucja. Mowa o Krakowskim Biurze Festiwalowym, które działa na rzecz kulturalnego rozwoju miasta już od ponad 25 lat. KBF został powołany do życia w 1997 r. jako Biuro Festiwalowe Kraków 2000. Z biegiem czasu stał się ważnym inicjatorem i wykonawcą większości znanych i cenionych na arenie ogólnopolskiej i europejskiej imprez oraz spotkań, które łączy odbywanie się na terenie stolicy Małopolski oraz ich kulturalny charakter.

Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje w Krakowie liczne festiwale m. in. o charakterze muzycznym, literackim i filmowym. Sporo wydarzeń odbyło się w mieście w tym roku, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, a udział w nich wzięli zarówno sami mieszkańcy miasta, którzy regularnie kupują bilety na wydarzenia w Krakowie, jak i turyści, z których wielu po raz pierwszy miało okazję bliżej zetknąć się z kulturalną ofertą miasta. To jednak jeszcze nie koniec – jesień w Krakowie również będzie obfitowała w ciekawe wydarzenia, w których zdecydowanie warto wziąć udział. Z ich szczegółowym opisem oraz harmonogramem można zapoznać się m. in. na stronie KBF:BILETY oraz w innych serwisach internetowych Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Jesienne wydarzenia w Krakowie. Gdzie szukać informacji i jak się na nie dostać?

KBF:BILETY – strona, aplikacja i program lojalnościowy

Portal KBF:BILETY również powstał z inicjatywy Krakowskiego Biura Festiwalowego. Celem jego stworzenia było zapewnienie wszystkim osobom zainteresowanym czynnym udziałem w kulturalnym życiu miasta, dostępu do aktualnej oferty wydarzeń, a także umożliwienie im zakupu wejściówek na te spośród nich, które wzbudziły ich szczególne zainteresowanie. Na stronie KBF:BILETY można sprawdzić grafik krakowskich spotkań z kulturą planowanych na jesień oraz zimę. Osoby, które założą konto i pobiorą aplikację mobilną, zyskają jednak znacznie więcej.

KBF uruchomiło bowiem także program lojalnościowy KBF:PLUS, do którego może zapisać się każda osoba, która kocha wydarzenia kulturalne oraz chętnie bierze w nich udział. Uczestnicy programu mogą nie tylko zaopatrzyć się online w bilety na wydarzenia w Krakowie, ale także zbierać punkty, aby następnie wymienić je na atrakcyjne nagrody – zniżki na kolejne wydarzenia, gadżety i wiele innych. Niewątpliwą korzyścią dla uczestników programu KBF:PLUS jest także możliwość wyboru lepszych miejsc na widowni, a także uczestnictwo w ekskluzywnych spotkaniach organizowanych wyłącznie dla nich.