Kraków na weekend
Kraków

Kraków na weekend

Kraków to pod względem liczby mieszkańców drugie miasto w Polsce. Bez wątpienia jest to jedno z najpopularniejszych i najbardziej znanych miejsc w naszym kraju. Do Krakowa często organizowane są wycieczki z różnych części Polski, a także z całego świata, jest tu również bardzo wielu indywidualnych turystów z kraju i zagranicy. Kraków to miasto o bardzo wielkim potencjale, z wieloma pięknymi zabytkami i niepowtarzalnymi atrakcjami turystycznymi. Wiele osób przyjeżdża tu na weekend. Jeżeli mamy tylko dwa dni na zwiedzenie stolicy Małopolski warto zacząć od Rynku Głównego.

Zabytki warte zobaczenia podczas weekendowego pobytu w Krakowie.

Rynek w Krakowie to zabytek wpisany na listę UNESCO. Powstał on w roku 1275, stanowi duży kwadrat, od którego odchodzą liczne uliczki. Jest to naprawdę piękne i urokliwe miejsce, które trzeba koniecznie zobaczyć. Na Rynku znajduje się wiele światowej klasy zabytków takich jak np.: Sukiennice, Kościół św. Wojciecha, Pomnik Adama Mickiewicza, Wieża ratuszowa, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Odnajdziemy tu wiele klimatycznych restauracji i kawiarenek. W północno- wschodnim narożniku Rynku znajduje się jeden z największych i najważniejszych kościołów Krakowa, którym jest Kościół Mariacki. To właśnie w nim odnajdziemy słynny ołtarz Wita Stwosza. Rynek w Krakowie i jego najbliższa okolica to obowiązkowy element na liście miejsc do zwiedzania w Krakowie podczas pobytu weekendowego.

Kraków na weekend

Zamek Królewski na Wawelu.

Wybierając się na weekend do Krakowa nie możemy pominąć także tak niezwykłego miejsca, jaki jest Wawel. To tutaj kształtowała się historia Polski, to tu swoją siedzibę mieli władcy naszego kraju. Zamek Królewski na Wawelu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Krakowa. Dodatkowo z Wieży Zygmuntowskiej Katedry na Wawelu możemy podziwiać przepiękną panoramę tego niezwykłego miasta. Będąc w Krakowie warto zobaczyć Smoka Wawelskiego, znajduje się on na zachodnim zboczu Wawelu, przed wejściem do Smoczej Jamy. Dla wielu turystów jest to wręcz symbol Krakowa.