Wydarzenia kulturalne w Krakowie – co mieszkańcy mogą robić w czasie wolnym?
Kraków

Wydarzenia kulturalne w Krakowie – co mieszkańcy mogą robić w czasie wolnym?

Kraków jest miastem pełnym wydarzeń kulturalnych i różnego rodzaju atrakcji. Jego mieszkańcy nie mają co narzekać na brak rozrywki, gdyż każdy dzień niesie ze sobą bardzo ciekawe i warte uwagi eventy. Jedyną przeszkodą, która uniemożliwiałaby udział w nich wszystkich jest brak wystarczającej ilości wolnego czasu. Sprawdźmy zatem, gdzie najczęściej ludzie zameldowani w Krakowie wybierają się w dni wolne od pracy i święta.

Koncerty i występy muzyczne

Kraków jest znany z bogatej sceny muzycznej. Oferuje koncerty artystów grających przeróżne gatunki, od muzyki klasycznej, aż po hip-hop, rock czy elektronikę. Praktycznie każdy znajdzie w tym mieście coś dla siebie, a wystarczy jedynie śledzić harmonogram wydarzeń lokalnych w klubach i salach koncertowych.

Teatr i przedstawienia

Idealnym pomysłem na czas wolny w Krakowie jest wybranie się do teatru. W byłej Stolicy Polski znajdziemy wiele ciekawych miejsc, w których przez profesjonalistów odgrywane są nawet najbardziej popularne spektakle teatralne. Najpopularniejsze miejsca to z pewnością Teatr Bagatela, Teatr Stary oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego.

Wydarzenia kulturalne w Krakowie – co mieszkańcy mogą robić w czasie wolnym?

Galerie sztuki

Jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne w Krakowie, galerie sztuki w tym mieście raz do roku przez całą noc są otwarte dla zwiedzających całkowicie za darmo. To idealny moment, aby zapoznać się ze sztuką miasta, odwiedzając chociażby Muzeum Narodowe, Muzeum Lotnictwa czy też Muzeum Sztuki Współczesnej. Niemniej, zachęcamy do częstszego odwiedzania tych miejsc, nie tylko w okresie, w którym wstęp do nich jest całkowicie bezpłatny.

Festiwale i wydarzenia kulturalne

Kraków organizuje wiele festiwali i wydarzeń tematycznych. Należą do nich chociażby Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Międzynarodowy Festiwal Fotografii czy też Karnawałowy Festiwal Miłosza. Warto wybrać się na którekolwiek z tych wydarzeń, a z pewnością będziemy chcieli wrócić na nie jak najszybciej. Oczywiście, wszystkie wymienione są tylko kilkoma spośród dziesiątek eventów organizowanych w tym mieście.