Wampirzy lifting i jego wpływ na redukcję zmarszczek
Uroda

Wampirzy lifting i jego wpływ na redukcję zmarszczek

Zmarszczki spędzają sen z powiek wielu kobiet na całym świecie. Nie oszczędzają żadnej z nas, nawet celebrytek znanych z pierwszych stron gazet. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje coraz więcej możliwości. Dzięki nim odzyskanie wysokiego poziomu elastyczności skóry jest jedynie formalnością. Generalnie do pozbycia się zmarszczek stosowany jest najczęściej kwas hialuronowy, botoks oraz… skalpel. To jednak nie wszystko, ponieważ coraz większą popularność zyskuje tak zwany wampirzy lifting.

Wampirzy lifting i jego wpływ na redukcję zmarszczek

Wampirzy lifting – co to takiego?

Do wypełnienia zmarszczek wykorzystywana jest krew pacjenta – stąd wzięła się nazwa wampirzy lifting. Nie jest to jednak krew w czystej postaci, lecz wyodrębnione z niej osocze boagtopłytkowe. Znajdują się w nich wszelkie niezbędne czynniki, które zapewniają skórze zdrowy wzrost. Oczywiście znajdą się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tej metody. Mimo, iż trudno jest przebić doskonale znany kwas hialuronowy i botoks, to niektóre Panie znajdują alternatywę dla nich w wampirzym liftingu. Podczas niego, do skóry przedostają się przecież również wartościowe składniki odżywcze. A co najważniejsze – pochodzą z naszego organizmu.

Przebieg zabiegu o nazwie „wampirzy lifting”

Moda na wampirzy lifting z pewnością jest powiązany z serialami i filmami o tematyce wampirów. Do przeprowadzenia zabiegu potrzebne jest zaledwie kilkanaście mililitrów krwi pacjenta, a całość trwa nie więcej niż 30 minut. Osocze pozyskuje się bardzo szybko, powstaje w drodze wirowania w przeznaczonym do tego urządzeniu. Do jego powstawania oprócz krwi, dodaje się odczynnik, dzięki któremu płytki krwi są wyposażone w czynniki wzrostu. Wstrzyknięcie osocza pod skórę stymuluje powstawanie komórek macierzystych, a w efekcie tego wytwarza się kolagen. Mając te dwa składniki skóra jest odpowiednio nawilżona i odmłodzona. Ponadto pozbawiona zmarszczek, a to jest również przyczyną polepszenia ogólnego samopoczucia. Również tego psychicznego. Współczesna medycyna nie stawia sobie żadnych ograniczeń – z korzyścią dla wyglądu.