Osocze bogatopłytkowe Medistica Kraków
Uroda

Osocze bogatopłytkowe Medistica Kraków

Nowoczesną metodą redukcji oraz usuwania zmarszczek na twarzy jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Inaczej nazywana jest ona również wampirzym liftingiem. Zabieg ten sprawdzi się u kobiet, które obawiają się naciągnięcia skóry w przypadku spłycania zmarszczek z użyciem botoksu. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu terapię. Jest ona polecana pacjentom, których skóra nie toleruje preparatów innych niż naturalne.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Posiada ono czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne. Nazywane jest również platelet rich plasma - PRP.  Produkcja osocza polega na pobraniu krwi obwodowej od człowieka i jej wirowaniu, które powoduje, że elementy morfotyczne krwi zostają oddzielone. Do regeneracji tkanek dochodzi dzięki temu, że koncentracja płytek krwi w osoczu bogatopłytkowym wiąże się z wyższym stężeniem płytkopochodnych czynników wzrostu. Osocze bogatopłytkowe może zawierać od 2 do 9 razy więcej płytek w jednostce objętości niż krew fizjologiczna. 

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie

Właściwości osocza bogatopłytkowego pozwalają na leczenie przewlekłych ran, redukują i skracają czas dolegliwości bólowych. Ma ono zastosowanie m.in w chrurgii twarzowo - szczękowej oraz chirurgii ginekologicznej. Dodatkowo, osocze świetnie sprawdza się w leczeniu owrzodzeń i ran. Czynniki wzrostu sprawiają, że gojenie inicjowane jest przez indukcję podziałów komórkowych i pobudzenie tworzenia nowej macierzy. Korzystny wpływ na regenerację tkanek ma redukcja zapalenia i supresji wydzielania cytokin. Osocze bogatopłytkowe zmniejsza również ryzyko zakażeń wadliwych tkanek, ponieważ stanowi ono ochronę przed niektórymi bakteriami. Wykorzystywane jest także w ortopedii oraz medycynie sportowej, w leczeniu osób cierpiących na przewlekłe zespoły bólowe związane z przeciążeniem ścięgien - tendinopatię. 

Osocze bogatopłytkowe - dla kogo przeznaczony jest ten rodzaj zabiegu?

Zabieg ten przeznaczony jest dla pacjentów chcących usunąć zmarszczki, jak i również dla osób borykających się z uszkodzeniem stawów i ścięgien. Medycyna estetyczna sięga po osocze bogatopłytkowe najczęściej w przypadkach, gdy celem jest odnowa skóry twarzy i leczenie łysienia oraz korekcja blizn potrądzikowych i rozstępów. Dzięki wampirzemu liftingowi nasza skóra zyskuje jędrność i zdrowy koloryt. Za sprawą połączenia osocza bogatopłytkowego z mezoterapią skóry głowy dochodzi do przejścia mieszków włosowych od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co ostatecznie powoduje, że włosy odrastają. Osoby mające problem z łysieniem, śmiało mogą zdecydować się na mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. Zapobiega ona nadmiernemu wypadaniu włosów i przyspiesza ich porost. Rezultat działania zauważono również w walce z łysieniem androgenowym oraz plackowatym. Dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym można uzyskać skuteczny efekt przeszczepiania włosów metodą FUE. W gabinecie medycyny estetycznej Medistica Kraków Medycyna + Piękno można skorzystać z usługi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym skóry twarzy. Wykonywany jest on w celu rewitalizacji skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, dzięki czemu staje się ona elastyczna i nawilżona. Decydując się na tego typu zabieg, warto pamiętać, że jest on kierowany do osób borykających się z problemem zmarszczek mimicznych, których skóra wymaga odnowy oraz odżywienia. Za pomocą osocza bogatopłytkowego można leczyć rozstępy występujące na skórze oraz dokonać rewitalizacji ust. Metoda ta wspomaga procesy regeneracji skóry po stosowaniu innych procedur z zakresu medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest także w zabiegach autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu jakość przeszczepionego tłuszczu jest dużo lepsza. 

Osocze bogatopłytkowe Medistica Kraków

Przebieg zabiegu w Medistica Kraków Medycyna + Piękno 

Zabieg za pomocą osocza bogatopłytkowego trwa około 1 godziny, a jego koszt waha się od 1000 zł do 2500 zł. Zanim dojdzie do zabiegu, lekarz pobiera od pacjenta od 6 – 60 ml krwi. Następnie erytrocyty oddzielane są od osocza zawierającego płytki krwi podczas tzw. wirowania. Zazwyczaj, zabieg taki przeprowadzany jest na zasadzie mezoterapii lub wolumetrii. Stosując mezoterapię, za pomocą iniekcji wprowadzany jest bezpośrednio do skóry preparat osocza bogatopłytkowego. Natomiast za pomocą wolumetrii modelowane są kontury twarzy. Polega ona na tym, że osocze bogatopłytkowe wprowadza się liniowo wzdłuż zmarszczek za pomocą iniekcji. 

Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym w Medistica Kraków

Pierwsze efekty zabiegu wykonanego w gabinecie medycyny estetycznej Medistica w Krakowie widoczne są już po dwóch tygodniach. Tkanki rozpoczynają swą przebudowę już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Po wampirzym liftingu skóra staje się napięta, elastyczna, a zmarszczki są wypełnione. Efekt utrzymuje się przez około pół roku. Sam zabieg jest szybki i łatwy. Skutkiem terapii osoczem bogatopłytkowym jest przebudowa włókien kolagenowych, poprawa ukrwienia skóry oraz przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej. 

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego

Ze względu na fakt, że wszystkie elementy PRP mają pochodzenie autologiczne, nie ma ryzyka powstania  miejscowej reakcji immunologicznej, czy alergii. Zabiegu nie zaleca się osobom cierpiącym na choroby krwi, nowotwory oraz przyjmującym leki rozrzedzające krew i kobietom w ciąży.

Terapia osoczem bogatopłytkowym cieszy się coraz większą popularnością. Metoda ta polecana jest również przez gwiazdy. Warto pamiętać, że nie jest to operacja chirurgiczna. Lekarz wstrzykuje w skórę pacjenta osocze bogatopłytkowe, które sprawia, że staje się ona odżywiona i odmłodzona. Efekty zabiegu widoczne są już na pierwszy rzut oka. Z zabiegu z użyciem osocze bogatopłytkowe kraków można skorzystać w gabinecie medycyny estetycznej Medistica Medycyna + Piękno w Krakowie.