Co można robić w Krakowie?
Rozrywka

Co można robić w Krakowie?

Kraków to jedno z najbardziej znanych polskich miast. Co roku odwiedzane jest przez bardzo wielu turystów i to nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Co robić w Krakowie? Jakie miejsca warto odwiedzić? Propozycji jest naprawdę wiele. Możemy być pewni, że w mieście tym nie zabraknie nam ciekawych sposobów na miłe spędzenie wolnego czasu.

Popularne miejsca w Krakowie i w najbliższej okolicy.

Do najbardziej znanych zabytków Krakowa bez wątpienia należą: Rynek Główny w Krakowie, Sukiennice, Zamek i Katedra na Wawelu, Smok Wawelski czy też Kościół Mariacki. Pamiętajmy, że podczas pobytu w Krakowie ciekawym sposobem na miłe spędzenie czasu może okazać się także zwiedzanie interesującej nas wystawy stałej, których to w mieście tym jest naprawdę wiele. Możemy między innymi zobaczyć Galerie Rzemiosła Artystycznego w Muzeum Narodowym w Krakowie czy też ekspozycję samolotów z dawnych czasów, którą odnajdziemy w Muzeum Lotnictwa Polskiego. W mieście tym odnajdziemy także takie interesujące muzea jak: Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Starego Teatru czy też Pracownię i Muzeum Witrażu. Należy także dodać, że również i w pobliżu Krakowa nie brakuje miejsc, do których warto się wybrać. Są to między innymi: Wieliczka ze słynną kopalnią soli, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Ojcowie czy też Pałac Potockich w Krzeszowicach.

Co można robić w Krakowie?

Gdzie warto udać się z rodziną?

Kraków to miejsce, które słynie z wielu światowej klasy zabytków, ale należy podkreślić, że miasto to oferuje nam również wiele ciekawych wydarzeń kulturowych, na które warto się wybrać.  Jeżeli więc zastanawiamy się co robić w Krakowie to po odwiedzeniu najbardziej popularnych miejsc dobrze jest również udać się na interesujące festiwale czy koncerty, które to aktualnie organizowane są w tym mieście. Kalendarium wydarzeń w danym roku możemy sprawdzić między innymi na stronie karnet.krakow.pl. W mieście tym odbywa się wiele cyklicznych wydarzeń związanych z kulturą. I tak np. w kwietniu w zabytkowych krakowskich kościołach rozpoczynają się Dni Muzyki Organowej, a na przełomie maja i czerwca możemy wybrać się na Krakowski Festiwal Filmowy, który jest jednym z najciekawszych wydarzeń tego typu w Europie. W czasie festiwalu organizowane są różnego rodzaju warsztaty, debaty, konferencje oraz występy muzyczne znanych artystów, każdy więc znajdzie tu coś interesującego dla siebie. W pierwszych tygodniach lipcach możemy podziwiać coroczny Festiwal Teatrów Ulicznych, we wrześniu uczestniczyć w targach sztuki ludowej bądź też w Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, a w listopadzie w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima. Grudzień to zaś miesiąc, w którym warto podpatrzeć dzieła artystów, którzy biorą udział w słynnym na całą Polskę Konkursie Szopek Krakowskich. Pamiętajmy, także o tym, że w Krakowie organizowanych jest również wiele godnych obejrzenia wystaw czasowych, można udać się tu na ciekawe spektakle teatralne, taneczne czy też spotkania i wykłady literackie.  Podsumowując można, więc śmiało powiedzieć, że w Krakowie zawsze jest co robić. W mieście tym naprawdę bardzo miło i przyjemnie spędzimy swój wolny czas.