Kraków dla dzieci
Kraków

Kraków dla dzieci

Kraków to bez wątpienia jeno z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych do odwiedzenia miast w Polsce. Znajduje się tu wręcz niezliczona liczb atrakcji oraz szereg światowej klasy zabytków godnych zobaczenia przez każdego Polaka. Kraków to miejsce, które chętnie odwiedzają wszyscy, także rodziny z dziećmi, dlatego w mieście tym możemy odnaleźć również sporą ilość atrakcji przygotowanych tak, aby dzieci miały z nich ogromną radość.

Jakie atrakcje dla dzieci odnajdziemy w mieście Kraków?

                Atrakcją w mieście Kraków, która sprawi wiele frajdy każdemu dziecku jest bez wątpienia Park Wodny Kraków. Jest to miejsce z dużą ilością nowoczesnych i bezpiecznych basenów, zjeżdżalni wodnych. Najmłodszych zachwyci z pewnością Wyspa Piratów z palmami i wodnymi armatkami, nieco starsze dzieci będą na pewno zainteresowane ściankami wspinaczkowymi oraz Pontonową Mambą, Aligatorem i Żółtym Wężem, czyli zjeżdżalniami gwarantującymi niezapomnienie wrażenia. Odwiedzając Kraków warto zabrać swoje pociechy do miejsca nazwanego Mini Światem, jest to wewnętrzny plac zabaw, który zbudowany jest w formie mini miasteczka. Właściciele pomyśleli również o rodzicach i dla nich wydzielona jest część kawiarniana. Przestrzeń jest tu zaaranżowana w niezwykły sposób, co w efekcie tworzy przytulne miasteczko dla dzieci.

Co warto pokazać dzieciom odwiedzając Kraków?

                Będąc z dziećmi w Krakowie warto zabrać je do Ogrodu Doświadczeń imienia Stanisława Lema. Jest to oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej. Ogród Doświadczeń to sensoryczny park edukacyjny, w którym dzieci mogą zobaczyć interaktywną ekspozycje, które przybliżą im prawa fizyki, akustyki, mechanik czy też optyki. Warto również wybrać się do Archeologicznego Ogrodu Zabaw, który nawiązuje do zbiorów Muzeum Archeologicznego- Plantuś. Dla dzieci również dużą atrakcją może okazać się zwiedzanie takich miejsc jak np.: Zoo w mieście Kraków, Mury Obronne Krakowa i Barbakan, siedziba dawnych królów polskich, czyli Wawel, Smocza Jama. Warto też zapoznać je z ofertą muzeów takich jak np.: Muzeum Przyrodnicze czy Muzeum Podziemia Rynku.

Kraków dla dzieci